آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
کاروانسرا ینگه‌امام با مشارکت یونسکو مرمت می‌شود

اسکان نيوز:  ابوالقاسم پالیزگیر، فرماندار ساوجلاغ در مراسم افتتاح سالن چندمنظوره بحران ساوجبلاغ که همزمان با نهمین روز از ایام‌الله دهه فجر(۲۱ بهمن) برگزار شد، اظهار کرد: در ایام فجر شاهد بهره‌برداری از ۱۶۲ پروژه در این شهرستان هستیم که برای آن‌ها ۱۶۲ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: ۶۸ پروژه مورد از این پروژه ها توسط بخش دولتی و ۱۲ مود نیز توسط شهرداری به انجام رسیده است.

این مسئول افزود: به جز بخش دولتی بخش خصوص نیز پروژه‌هایی به بهره برداری رسانده که   ۱۵۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هزینه داشته‌اند.

وی با بیان این‌که سه هزار واحد مسکن مهر در ساوجبلاغ صاحب برق شده‌اند، بیان کرد: اجرای طرح مخابرات و تامین شبکه اینترنی در سطح شهرستان نیز انجام شده است.

فرماندار ساوجبلاغ از دو بانده شدن جاده پر خطر و حادثه‌ساز سهلیه خبر داد و گفت: در این میان ۷۵ هکتار از اراضی دولتی نیز سنددار شدند.

پالیزگیر بیان کرد: تا کنون به ۱۸هزار نفر در حوزه بیمه سلامت و ۴۰ هزار نفر در حوزه بیمه روستایی توسط دولت ارائه خدمات شده است.

این مسئول با اشاره به وضعیت پروژه دهکده سلامت این شهرستان افزود: عملیات ساخت تنها و اولین پروژه دهکده سلامت کشور با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی همراه بوده است.

فرماندار ساوجبلاغ همچنین به آغاز پروژه مهم مرمت مجموعه تاریخی ینگه امام اشاره کرد و گفت: این اقدام با همکاری اداره میراث فرهنگی و مجموعه یونسکو انجام می‌شود.

به گفته پالیزگیر در حوزه صنعت جذب بیش از سه هزار و ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای ۷۵۸ پروژه و ایجاد چهار هزار و ۷۰۱ شغل صورت گرفته است؛ در این میان بهره‌برداری از ۱۳ پروژه صنعتی دیگر نیز انجام شده که اعتبار صرف شده برای آن‌ها ۲۷۸ میلیارد تومان ارزیابی می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین بیش‌از ۵۰ درصد اعتبار تسهیلات اقتصاد مقاومتی استان البرز توسط شهرستان ساوجبلاغ جذب شده است همچنین جذب ۴۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی برای ۱۱۵ طرح در این شهرستان انجام شده و  بالاترین رتبه مشور را از آن خود کردیم.

فرماندار ساوجبلاغ در پایان از اخذ بیش از ۱۵ هزار فقره سند روستایی در روستاهای ساوجبلاغ خبر داد.

 ارسال در حدود 4 روز قبل  ادامه مطلب »