آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
عرصه و حریم قلعه اولتان تعیین می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی اردبیل

عرصه و حریم قلعه اولتان تعیین می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: تعیین عرصه و حریم قلعه اولتان مطالعه شده و مدارک و مستندات آن برای انجام این کار به سازمان میراث فرهنگی ارسال شده است.

جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷

ساعت ۱۴:۰۳

کد مطلب: ۱۷۴۸۹

Share
اسکان نيوز:  نادر فلاحی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل ظهر امروز با اعلام این خبر تصریح کرد: این قلعه شهر قابلیت تبدیل شدن به پایگاه میراث فرهنگی را در شمال استان دارد.

او با اشاره به این‌که این قلعه در سال ۷۸ ثبت ملی شده، بیان کرد: از سال ۸۲ تا ۸۷ طی ۴ فصل، کاوش باستانشناسی در قلعه اولتان انجام گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تصریح کرد: قلعه اولتان به عنوان مهم‌ترین اثر تاریخی شهرستان پارس‌آباد می‌تواند به عنوان یک مرکزی برای مطالعات باستانشناسی در شمال استان باشد.

فلاحی ادامه داد: این قلعه که در مرکز یک شهر تاریخی قرار داشت یکی از شهرهای مهم اوایل اسلام بود و در مسیر تاریخی جاده قفقاز قرار دارد که این موضوع اهمیت حفظ و احیاء آن را دوچندان می‌کند.

او اضافه کرد: نام قدیمی این شهر ورثان بوده و از این شهر تنها ارگ مرکزی به وسعت ۳۵ هکتار و بخش صنعتی آن به وسعت ۲۵ هکتار باقی مانده است.

مرجع: میراث فرهنگی اردبیل

 ارسال در حدود 6 روز قبل  ادامه مطلب »