آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
فشار به دولت روحانی، هدفِ استعفا است

اسکان نيوز-الهه موسوی: عکس هایی که او را در یک مهمانی در حال رقص نشان می داد و میز پذیرایی نیز پر بود از انواع مشروبات الکلی. هر چند خیلی زود مشخص شد که مدنی طی روزهای مربوط اساسا به هیچ سفر کاری خارج از ایران نرفته است و عکس ها نیز مربوط به یک مهمانی شخصی در سال ۲۰۱۳ در کالیفرنیا، یعنی پیش از مدیریت او بوده و هیچ ارتباطی با سفارتخانه ایران نیز نداشته است با اینهمه اما دیشب، خبر استعفای کاوه مدنی، در توییت محمود صادقی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی دیده شد.

کاوه مدنی که برای یک سفر کاری به خارج از ایران رفته بود به ایران برنگشت؛ همان جا استعفایش را داد و استعفای او پذیرفته هم شد؛ گویی برنامه این بود که او این صندلی را بی حرف اضافه در پردیسان خالی کند. او در آخرین پست تلگرامی اش شعری با این مصرع پایانی منتشر کرد: «آنچنان رفتم که خود می خواستم»

 

محمد درویش درباره استعفای کاوه مدنی به اسکان نيوز گفت:« کاوه مدنی داشت مانند یک شخصیت علمی مقبول در کالج امپریال لندن کار و پژوهشش را انجام می داد و بسیار هم مورد احترام جامعه بین المللی بود و در داخل کشور هم به عنوان مشاور همه جا رفت وآمد داشت و سخنرانی می کرد. ما از ایشان خواستیم که به ایران بیاید و مقام معاونت سازمان حفاظت محیط زیست را بر عهده بگیرد و ما مسوول بودیم که تمام این ملاحظات را در نظر بگیریم؛ چرا که به هر حال تمام شخصیت هایی که در خارج از کشور زندگی می کنند موظف نبوده اند که با قوانین ایران رفتار کنند و ملاحظات زندگی در ایران را رعایت کنند. مشخص بود که کاوه مدنی که از قبل قرار نبوده دیپلمات جمهوری اسلامی باشد ممکن بوده مهمانی هم رفته باشد و چنین عکس هایی هم داشته باشد.»

او در ادامه گفت:« قطعا مقامات امنیتی جمهوری اسلامی از عکس هایی که مربوط به پیش از مدیریت ایشان بوده و اخیرا منتشر شده اطلاع داشته اند و می دانستند که ایشان چگونه زندگی می کند و با اطلاع از این مسائل، ایشان را برای آن مسند تایید کردند. پس اگر الان این عکس ها بهانه ای به دست ما بدهد تا ایشان را برای استعفا تحت فشار قرار بدهیم یک بی اخلاقی بزرگ است.»

درویش تاکید کرد: « از این بی اخلاقی و روش های نادرست، تنها کاوه مدنی متضرر نخواهد شد؛ بلکه تمام جوان های متخصص این مملکت در خارج از ایران که داشتند نگاه می کردند که رفتار جمهوری اسلامی با کاوه مدنی چگونه است آنها نیز این پیام را دریافت می کنند که بهتر است به ایران برنگردید؛ چرا که کسی خواهان استفاده از تخصص ما نیست و این برای ایران بسیار گران تمام خواهد شد و بسیار خطرناک است.»

او در پاسخ به این سوال خبرنگار اسکان که “شما یکی از منتقدان دکتر کاوه مدنی بودید آیا از استعفای ایشان راضی هستید” گفت:« من منتقد آقای عیسی کلانتری هستم، بودم و خواهم بود؛ اما همان وقت هم هنگامی که ایشان آقای کاوه مدنی را انتخاب کرد تبریک گفتم و گفتم که این بهترین انتخاب بوده است. ضمن اینکه ممکن است به عملکرد فردی در حوزه تخصصی خودش انتقاد داشته باشیم و این ارتباطی به کلیت ماجرا ندارد که باید تلاش کنیم تا متخصصان کارآزموده از خارج کشور بیایند و تجربه های شان را در داخل کشور استفاده کنند.»

درویش هشدار داد:« کاری که با کاوه مدنی کردیم هم به زیان محیط زیست است و هم به زیان کشور و هدف بیشتر تحت فشار قرار دادن دولت است که در این راه کاوه مدنی را قربانی کردند. وقتی  نیروی خوبی را در جایی بگذاری که نه تجربه اش را دارد و نه کاری کرده، در نهایت همین می شود؛ درحالی که اگر از ایشان در وزارت نیرو استفاده می کردند حتما می توانستند موثرتر باشند و چنین مسائلی نیز پیش نیاید.»

 

 

 

 

 

 

 

 

 ارسال در حدود 8 ماه قبل  ادامه مطلب »