آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
شوراي اميد و شهردار جديد

تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۸

 

شوراي اميد و شهردار جديد

 

شايد مهم‌ترين مساله در بحث مديريت شهري پايتخت اين است كه مردم در چندسال اخير در انتخابات پياپي به طيف و نگاه و رويكردي خاص راي دادند و طبيعتا بايد اين نگاه كه اساس آن، برگرفته از مشي و روش اصلاح‌طلبي است در مديريت جزيي و كلي ديده شود.

Share/Save/Bookmark

آپلود سلام | فاطمه ذوالقدر در اعتماد نوشت: نشست شوراي ٥١ نفره اميد روز گذشته با حضور جمعي از نمايندگان مردم تهران در مجلس و شوراي شهر برگزار شد و حضار نقطه‌نظرات خود را درباره اولويت‌هاي پايتخت ارايه كرده و باتوجه به اهميت بحث انتخاب شهردار تهران كه در پي پذيرش استعفاي آقاي نجفي ازسوي شوراي شهر، هم‌اكنون مهم‌ترين اولويت كاري شوراي شهر است، نمايندگان تهران نيز با تاكيد بر معيارهاي عمومي در انتخاب شهردار، از اعضاي شورا خواستند كه هرچه سريع‌تر نسبت به تعيين‌تكليف اين مهم اقدام كنند. شهردار جديد تهران بنابر تاكيد نمايندگان مجلس و اعضاي شوراي شهر بايد فردي توانمند با روحيه عملياتي و كاردان باشد و باتوجه به خواست روشن مردم، حتما سبقه اصلاح‌طلبي روشن و مشخصي داشته باشد و علاوه بر اين، بتواند ضمن شناسايي اولويت‌هاي پايتخت، نسبت به حل معضلات و مشكلات اساسي مردم تهران و اين كلانشهر اقدام كند. با اين حال، علاوه بر بحث انتخاب شهردار، مسائل و موضوعات حايز اهميت ديگري نيز در اين نشست مورد بحث و بررسي قرار گرفت كه ازجمله بحث آسيب‌هاي مختلف اجتماعي همچون ساماندهي دستفروش‌ها مورد بحث قرار گرفت.

در عين حال شايد مهم‌ترين مساله در بحث مديريت شهري پايتخت اين است كه مردم در چندسال اخير در انتخابات پياپي به طيف و نگاه و رويكردي خاص راي دادند و طبيعتا بايد اين نگاه كه اساس آن، برگرفته از مشي و روش اصلاح‌طلبي است در مديريت جزيي و كلي ديده شود. هم‌اكنون كميته‌اي براي بحث بودجه سال ٩٨ در مجمع تهران تشكيل شده كه اميدواريم بتوانيم ضمن شناسايي اولويت‌هاي بودجه‌اي پايتخت، جلساتي با كميسيون بودجه شوراي شهر تشكيل داده و ابعاد اين مهم را مورد بررسي قرار دهيم تا از هم‌اكنون بتوانيم براي سال ٩٨ اقداماتي موثر را به انجام برسانيم. نكته حايز اهميت ديگر اينكه طبيعتا در اين جلسه اشاره‌اي خاص به مصاديق و اسامي گزينه‌هاي مطرح براي تصدي شهرداري پايتخت نشد و صرفا به معيارها و كلياتي در اين بحث بسنده شد. معتقديم انتخاب شهردار مشخصا وظيفه اعضاي شوراي شهر است و طبيعتا نبايد از شوراي ٥١ نفره انتظار داشته باشيم كه در مصاديق ورود كرده و نسبت به رجحان يك گزينه نسبت به ديگري اظهارنظر كند.

 

 ارسال در حدود 10 ماه قبل  ادامه مطلب »