آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
حقیقت مترو کرج را به مردم بگویید!

اسکان نيوز: رحیم خستو، عضو شورای شهر کرج امروز یکشنبه ۲۳ دی ماه در نطق پیش از دستور صدوهفدهمین جلسه شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به ضرورت شفاف‌سازی در خصوص پروژه قطار شهری کرج، اظهار کرد: مترو یکی از مهترین پروژه‌های در دست اجرا در کلانشهر کرج است.

وی ادامه داد: باید با برنامه‌ریزی صحیح و با نگاهی واقع‌بینانه زمان دقیق بهره‌برداری از این پروژه   اطلاع‌رسانی شود.

وی توضیح داد: بدون شک بدون تامین اعتبار لازم، فرایند تکمیل این پروژه به کندی پیش می‌رود به همین دلیل باید به فکر جذب منابع لازم برای آن باشیم.

این مسئول ابراز کرد: برای این کار در مرحله اول باید هزینه اجرای پروژه خط ۲ قطار شهری به طور شفاف مشخص شود و بعد شورا و شهرداری مشخص کنند که چقدر از این هزینه را می‌توانند تامین کنند.

وی تصریح کرد: چنانچه این پروژه اعتبار چهار هزار میلیارد تومانی نیاز دارد، ما در پروسه چهار ساله و هر سال ۱۰۰۰ میلیارد تومان به مترو تزریق کنیم تا کار یکسره شود اما اگر بناست این پروژه تا ۲۰ سال آینده نیز به سرانجام نرسد و ما همه ساله چند ده میلیارد تومان از سرمایه‌های شهر را به آن تزریق کنیم، باید گفت که کار بیهوده‌ای است.

  عضو شورای شهر کرج خاطر نشان کرد: بدون شک در شرایط اقتصادی موجود و با بالا رفتن قیمت‌ها تامین منابع مالی پروژه قطار شهری به راحتی انجام نمی‌شود ولی نباید فراموش کنیم که تکمیل آن چه تاثیر زیادی در کاهش ترافیک، کاهش آلودگی هوا و تسهیل در سفرهای درون شهری دارد.

در ادامه این جلسه عضو دیگر شورای شهر کرج با تاکید بر ضرورت اجرا طرح‌های  موثر فرهنگی در شهر گفت: با برنامه‌ریزی و هزینه‌های درست می‌توانیم جایگاه فرهنگی کرج را ارتقا دهیم.

غدیر مهدوی ادامه داد: بسیاری از مسئولان به اهمیت اجرای پروژه‌های عمرانی مثل ساخت پل که هزینه بالایی دارد، توجه دارند اما کمتر به این مساله توجه می‌کنند که با ترویج فرهنگ رانندگی می‌توان کاری کرد که عابر پیاده و راننده به حقوق یکدیگر احترام بگذارند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود بر ضرورت ساماندهی وضعیت میادین شهری تاکید کرد وافزود: بی نظمی میادین باعث نارضایتی شهروندان شده بنابراین باید هر چه زودتر فکری به حال این مشکل شود.

وی اضافه کرد: تاکسی‌ها هم در جای نامناسبی مسافر خود را سوار و پیاده می‌کنند که این موضوع نیز بی‌نظمی را افزایش داده است.

مهدوی تاکید کرد: باید چند میدان به عنوان پایلوت برای آرام‌سازی انتخاب شود تا شاهد رضایت نسبی شهروندان در این زمینه باشیم.

 

 ارسال در حدود 5 روز قبل  ادامه مطلب »