آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
تبدیل شدن گردشگری به یک مطالبه عمومی از مهمترین دستاوردهای تبریز ۲۰۱۸

اسکان نيوز: مرتضی آبدار، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی شب گذشته ۱۹ دی ماه در گفت‌وگو ویژه خبری شبکه سهند، گفت: این‌که گفته می‌شود برای تبریز ۲۰۱۸ کاری صورت نگرفته است، زیرسئوال بردن اقدامات ارزشمند و تلاش‌های صورت گرفته در راستا تبریز ۲۰۱۸ است، چرا که توسعه گردشگری در قالب یک فرآیند هدفمند امکان‌پذیر خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با بیان اینکه رویداد تبریز ۲۰۱۸ نقطه ای آغازین برای ایجاد تحولی اساسی در صنعت گردشگری منطقه بشمار می‌آید، افزود: از ابتدا، تبریز ۲۰۱۸ را نقطه شروع یک تحول اساسی در گردشگری استان عنوان کردیم. هم اکنون موضوع گردشگری به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است، به گونه‌ای که مسئولان و مردم به این باور رسیده‌اند که توسعه اقتصادی در گرو توسعه گردشگری است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان در ادامه از اقدامات موثر در راستا تبریز ۲۰۱۸ و تقویت زیرساخت‌های میراث فرهنگی و گردشگری سخن به میان آورد و گفت: طی دو سال اخیر تمام موزه‌های تبریز و استان به شکل اساسی از نظر سخت افزاری و نرم‌افزاری ساماندهی شده‌اند که در این راستا نیز شاهد صدور مجوز و افتتاح سه موزه خصوصی بوده‌ایم.

وی با اشاره به این‌که طی دوسال اخیر شاهد افزایش درصد گردشگران ورودی به استان بوده ایم، اظهار کرد: طی این مدت شاهد رشد ۵/۱۴ درصدی تخت‌های اقامتی، رشد ۱۰ درصدی در آمار گردشگر ورودی خارجی و همچنین افزایش ۲۲ درصدی در آمار گردشگر ورودی داخلی بوده‌ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با اشاره به این‌که بخش خصوصی می بایست فعالیت خود را در راستا گردشگری ورودی، متمرکز سازند، گفت: متاسفانه این امر در مقیاس گسترده به وقوع نپیوسته است و تنها تعداد معدودی از دفاتر مسافرتی استان در این زمینه اقدام کرده‌اند. با همکاری شهرداری، میراث فرهنگی و اتاق بازرگانی مشوق‌هایی تعریف شده است که به فعالان جذب گردشگر ورودی خارجی تخصیص خواهد یافت.

آبدار افزود: گردشگری مقوله‌ای فرابخشی است و نگاه سلیقه‌ای به آن از عواملی است که بر جذب گردشگران تاثیر منفی می‌گذارد، باید تمام مجموعه استان در راستا توسعه گردشگری آن‌چه در توان دارند پا کار بیاورند.

آبدار در پایان از میزان اعتبار تخصیص یافته به رویداد تبریز ۲۰۱۸ در جهت پیشبرد اهداف زیرساختی آن، سخن به میان آورد و گفت: بر این اساس اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای حوزه عمرانی و توسعه زیرساخت‌های گردشگری و مرمت از ردیف تبریز ۲۰۱۸ و ۷۶ میلیارد تومان از ردیف‌های ملی و استانی (مجموعا ۱۲۶ میلیارد تومان) در راستا پیشبرد اهداف این رویداد در نظر گرفته شده است که در این راستا ۱۴۰ پروژه در تبریز و استان تعریف و در حال اجرا است.

 ارسال در حدود 1 هفته قبل  ادامه مطلب »