آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
قصدشان توسعه امامزاده «شاه‌نعمت‌الله» است

با ادعا از بین رفتن شواهد تاریخی

قصدشان توسعه امامزاده «شاه‌نعمت‌الله» است

در شرایطی که پیش از این متولیان امامزاده «شانه نعمت‌الله » در بخش گزوبرخوار اصفهان، به استناد حفاری‌های باستان شناسی انجام شده در این محوطه مدعی شده بودند که هیچ اثر باستانی در محل پروژه وجود ندارد و در خاکبرداری عظیمی که توسط شهرداری در دهه ۸۰ انجام شده همه شواهد باستان شناسی از بین رفته، مدیر کل دفتر حفظ و احیاء بناها و بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی، این محوطه را بررسی کرد.

پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷

ساعت ۱۰:۵۸

کد مطلب: ۱۶۹۰۷

Share
اسکان نيوز: جلسه بررسی طرح توسعه امامزاده شاه نعمت‌الله گزبرخوار در ۱۸ دی، این محوطه بررسی شد و سیدهادی احمدی، گفت: باتوجه به این‌که گمانه‌زنی‌های انجام شده از نظام مشخصی برخوردار نیست و حدود و ثغور تپه نیز مشخص نشده و با توجه به اینکه آثار به دست آمده از این محوطه متعلق به دوره‌های مختلف تاریخی است و گورخمره‌های موجود در کاوش‌ها بیانگر اهمیت تپه تاریخی است، بنابراین باید در اسرع وقت تعیین عرصه و حریم  این تپه به صورت کاملا دقیق در دستور کار قرار گیرد.

او با تاکید بر این‌که بدون عرصه و حریم و ضوابط حاکم بر آن امکان اظهار نظر وجود ندارد، اعلام کرد: پس از مشخص شدن عرصه و حریم و ضوابط، لازم است پژوهشکده باستان شناسی به عنوان مرجع اصلی بررسی گزارش باستان شناسی نظر رسمی خود را  مبنی بر مجاز بودن و یا نبودن اقدامات مورد درخواست هیات امناء در محل  اعلام کند.

به گفته مدیرکل دفتر حفظ، احیا بناها، بافت‌ها و محوطه های تاریخی همچنین در خصوص ادعا وجود مسجد تاریخی  در ضلع شمالی امامزاده نیاز به بررسی مستندات ارائه شده از سوی هیات امنا و تصاویر هوایی سال ۱۳۳۵ است.

احمدی افزود: بنابراین هر گونه دخل‌وتصرف و ساخت‌وساز در جوار امامزاده منوط به تدقیق عرصه و تعیین حریم و ضوابط حفاظتی است.

 

 ارسال در حدود 1 هفته قبل  ادامه مطلب »