آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
حتی یک ریال از اعتبارات ریاست جمهوری به مترو کرج تزریق نشده است!

اسکان نيوز: محمدحسین خلیلی‌اردکانی، عضو ناظر شورای شهر در سازمان حمل و نقل ریلی کرج در خصوص آخرین وضعیت مترو کرج و روند پیشرفت این پروژه، گفت: در حال حاضر حدود ۷۰۰ نیرو در  مترو مشغول به کار هستند اما متاسفانه درآمدهایی چون فروش اوراق مشارکت و اعتبارات سفر رئیس جمهور که باید برای تزریق به این پروژه کسب می‌شد با مشکل اساسی مواجه شده است.

خلیلی اردکانی افزود: با وجود این مشکل اساسی، فعلا خبر امیدبخشی در مورد مترو وجود ندارد اما در هر حال ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا برنامه از پیش تعیین شده برای اتمام دو ایستگاه تا پایان سال عملی شود.

وی خاطرنشان کرد: این برنامه فقط برای اتمام بنا دو ایستگاه تعیین شده و به معنای آن نیست که قطار وارد این ایستگاه‌ها شود.

این عضو شورای شهر کرج در خصوص اعتباراتی که در سفر سال ۹۵ رئیس جمهور به مترو کرج اختصاص داده شد هم اعلام کرد: در سفر رئیس جمهور به البرز، ۱۸۷ میلیارد تومان برای پروژه قطار شهری کرج در نظر گرفته شد اما تاکنون به نتیجه نرسیده است.

خلیلی‌اردکانی افزود: حتی یک ریال از این اعتبار به استان نیامده است، ما در این خصوص در حال مکاتبه با نهاد ریاست‌جمهوری هستیم.

گفتنی است بحث گسترش شبکه مترو در داخل شهر کرج از اوایل دهه ۸۰ مطرح و در مهر ماه ۸۲، شش خط برای این کلان‌شهر به تصویب رسید و البته کلنگ آن نیز در سال ۱۳۸۴ به زمین زده شد تا در سال ۱۳۸۹ کار تمام شود، اما اکنون با گذشت ۱۳ سال از آغاز پروژه، مجموع پیشرفت فیزیکی خطوط و ایستگاه‌های قطار شهری کرج کمتر از ۳۴ درصد برآورد می‌شود.

یکی از ایرادات اساسی مترو کرج، عدم دقت پیمانکار در محاسبه هزینه‌های پروژه و تشدید آن با نوسانات ارزی اواخر دولت دهم بود که باعث شد در سال‌های بعد کار پیمانکار و کارفرما به دعوای قضایی و طرح موضوع خلع ید بکشد تا این‌که در نهایت با روی کار آمدن شورای پنجم قرار شد پیمانکار به کار خود ادامه دهد.

شهرداری و شورا اعلام کرده‌اند اولین قطار مترو کرج سال ۱۴۰۰ بر روی ریل حرکت خواهد کرد، چیزی که با توجه به دور جدید نوسانات ارزی و مشکلات شدید مالی در پیشبرد پروژه‌های گرانی چون مترو سخت به نظر می‌رسد اما محمدحسین خلیلی‌اردکانی در این خصوص با اشاره به اولویت‌بندی بخش‌های مختلف مترو کرج تاکید کرد که سعی می‌شود تا سال ۱۴۰۰ چهار یا پنج ایستگاه آماده بهره‌برداری شود.

شایان ذکر است، حسن روحانی آذرماه ۹۵ به استان البرز سفر کرد ، قرار بود مصوبات این سفر حداکثر ظرف سه سال نهایی شود.

عزیزاله شهبازی، استاندار جدید البرز که یک ماهی است سکاندار این استان شده اخیرا از تحقق ۶۲ درصدی مصوبات سفر رئیس جمهور به البرز خبر داده و گفته که   بر اساس مسئولیت محوله از سوی دولت مامور به پیگیری و تحقق مصوبات رییس جمهور به البرز هستم و در این راستا با اهتمام ویژه‌ای اقدام می‌کنم.

 ارسال در حدود 1 هفته قبل  ادامه مطلب »