آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
تصمیم گیری درباره فرایند انتخاب شهردارپایتخت در جلسه امروز شورا

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۴

 

تصمیم گیری درباره فرایند انتخاب شهردارپایتخت در جلسه امروز شورا

 

در هفته پیش رو در رابطه با معیارها و فرایند انتخاب شهردار و گزینه‌های مختلف گفت‌و‌گو را آغاز خواهیم کرد و در ابتدا در رابطه با فرآیند انتخاب، تصمیم‌گیری خواهد شد.

Share/Save/Bookmark

آپلود سلام | هنوز یک هفته بیشتر از استعفای رسمی و پذیرش استعفای محمد علی نجفی، شهردار ۶۷ ساله تهران نگذشته، اعلام اسامی مختلف، هر روز یک نفر را به‌جای او در مسند «بهشت» می‌نشاند. برخی اسامی، اما در حد گمانه زنی است و برخی دیگر به گزینه‌های احتمالی نزدیک‌تر است. اگرچه هنوز نام هیچ فردی به‌طور قطعی برای اداره تهران مشخص نشده است. از طرفی شورایی‌ها می‌گویند هیچ گفت‌و‌گویی برای گزینه نهایی و حتی فرایند انتخاب شهردار نداشته‌اند و از سویی به گفته برخی ممکن است همان گزینه‌های گذشته نیز در لیست جدیدی‌ها دیده شوند. هم‌اکنون، سمیع‌الله حسینی مکارم معاون مالی سابق نجفی، عهده دار سرپرستی مدیریت شهری است و شورایی‌ها سه ماه فرصت دارند تا از بین گزینه‌های مطرح شده و مورد نظرشان، یک نفر را روانه «بهشت» کنند. البته برخی گمانه زنی‌ها از ورود یک زن هم خبر می‌دهد، اما با توجه به سابقه حضور الهه کولایی در فرایند انتخاب شهردار و کناره‌گیری او به نفع «یک مرد»، شاید این احتمال نسبت به سایر گزینه‌ها ضعیف‌تر باشد! به هرحال امروز شورایی‌ها همچون ۷ ماه گذشته، درباره فرآیند انتخاب شهردار تصمیم‌گیری می‌کنند.
به گراش ایران، آنطور که سخنگوی شورای شهر تهران به مطرح شدن برخی گزینه‌ها در فضای مجازی واکنش نشان داده، گزینه‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌شوند، صرفاً در حد گمانه زنی هستند. علی اعطا با بیان اینکه اعضای شورای شهر هنوز در مورد فرآیند انتخاب شهردار و گزینه‌های احتمالی گفت‌و‌گویی نداشته‌اند، گفت: در هفته پیش رو در رابطه با معیارها و فرایند انتخاب شهردار و گزینه‌های مختلف گفت‌و‌گو را آغاز خواهیم کرد و در ابتدا در رابطه با فرآیند انتخاب، تصمیم‌گیری خواهد شد.
محمد جواد حق شناس، دیگر عضو شورا نیز با تأکید بر اینکه برای انتخاب شهردار تهران افرادی که در گذشته به‌عنوان گزینه‌های تصدی این سمت از سوی شورا مطرح شده بودند، در فضای جدید بار دیگر مورد بررسی قرار می‌گیرند، گفت: قطعاً شورا برای انتخاب شهردار تهران شاخص‌های قبلی را مدنظر قرار می‌دهد. وی در تشریح روند انتخاب شهردار جدید با اولویت‌هایی که شورای شهر تهران در این انتخاب مدنظر قرار خواهد داد، گفت: منطق رفتاری می‌گوید که وقتی در گذشته برای انجام کاری هزینه و وقت گذاشته شده و مطالعاتی انجام شده است، باید از آنها در آینده نیز استفاده شود. هفت ماه گذشته از میان شاخص‌ها و ضابطه‌ها نهایتاً به انتخاب ۲۳ نفر رسیدیم و در مرحله بعدی رأی‌گیری انجام شد و هفت گزینه نهایی شدند که از این افراد برنامه خواسته شد و نهایتاً با رأی گیری، اعضا به آقای نجفی رأی دادند.
حجت نظری، یک عضو دیگر شورا هم گفت: الزاماً موافق نیستم شهردار آینده تهران از میان چهره‌های ملی انتخاب شود. ممکن است در جریان فعالیت‌های شدید و کمرشکن اجرایی شهرداری تهران، یک چهره ملی نتواند آن‌طور که باید خودش را نشان دهد. محمد علیخانی، عضو شورای شهر با بیان اینکه دیگر نباید به‌دنبال گزینه‌های مشهور شهرداری باشیم، گفت: باید افرادی با برنامه و عملگرا برای این پست معرفی شوند.

 ارسال در حدود 8 ماه قبل  ادامه مطلب »