آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
انفجار جمعیت کبوترها در شهر

کبوترها معمولاً برای توانایی شناسایی آسان مسیر شناخته می‌شوند. بسیاری از آن ها در زمان جنگ برای حمل پیام‌ها استفاده می‌شدند.

انفجار جمعیت کبوترها در شهر

آپلود سلام | مسئولان شهر کادیز اسپانیا این روزها یک مشکل اساسی پیدا کرده‌اند و آن انفجار جمعیت پرندگان خصوصا کبوترها است.

مشکل اصلی شهر حضور هزاران پرنده و فضله‌های آن هاست اما مسئولان اطمینان داده‌اند که آن ها هیچ قصدی برای مسموم کردن این پرندگان ندارند.

برنامه پیشنهادی آن ها این است که چندین تن از آن ها را بگیرند و چند کیلومتر آن طرف‌تر در منطقه‌ای دیگر رها کنند و امیدوار باشند که آن ها دوباره به شهر برگردند.

از نظر مسئولان این برنامه «محترمانه‌تر و پایدارتر» است. به اعتقاد آلوارو دلافوئنت، مشاور شورای شهر کادیز «مدیریت جمعیت پرنده‌ها به معنای ریشه‌کن کردن حضور آن ها در شهر نیست. بلکه راه‌حل این است که راهی برای ایجاد تعادل بین جمعیت انسان‌ها و پرندگان پیدا شود.»

کبوترها معمولاً برای توانایی شناسایی آسان مسیر شناخته می‌شوند. بسیاری از آن ها در زمان جنگ برای حمل پیام‌ها استفاده می‌شدند.

اما بر خلاف پیشینیان تربیت شده کبوترهای وحشی عصر جدید دوست دارند در منطقه‌ای خاص دورهمی زندگی کنند.

جمعیت این پرنده‌ها در این شهر نزدیک به ۵۰۰۰ کبوتر تخمین زده‌شده‌است.

قرار است این کبوترها پس از به دام انداخته شدن، علامت‌گذاری و انجام معاینات لازم چیزی حدود ۱۷۰ مایل آن طرف‌تر از شهر (۲۷۵ کیلومتر) رهاسازی شوند.

اما مشکل باقی مانده دیگر این است که کبوترها در زاد و ولد سریع هستند و خیلی زود به جمعیت‌شان افزوده می‌شود به همین خاطر قرار است جزوه‌هایی برای شهروندان چاپ و توزیع شود تا در آن ها به شهروندان آموزش بدهند در غذا دادن به جمعیت باقی مانده زیاده‌روی نکنند تا امکان کنترل آن ها وجود داشته باشد.

میدان ترافالگار لندن تا اوایل سال ۲۰۰۰ جایی برای غذا دادن به کبوترها بود. اما بعدها با اعمال برنامه‌هایی مثل ممنوعیت غذا دادن و جمع کردن دانه‌فروش‌ها از میدان راهی موثر برای کنترل جمعیت این پرنده‌ها پیدا شد.

علاوه بر این یک شرکت نگهداری از شاهین در هفته چند روز به این میدان می آید و شاهین‌هایش را رها می‌کند تا با یک راهی طبیعی پیامی به این پرنده‌ها ارسال کند که دیگر امنیت ندارند و باید به دنیال جایی دیگر برای زندگی باشند.

 ارسال در حدود 1 هفته قبل  ادامه مطلب »