آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
وضعیت فوق بحرانی منابع آب‌های زیرزمینی اصفهان

اسکان نيوز: حسن ساسانی، معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان در خصوص منابع آب‌های زیرزمینی و فرونشست زمین در استان، اظهار کرد: متاسفانه دشت‌ها و منابع زیرزمینی آب استان اصفهان در وضعیت بحرانی و فوق بحرانی قرار دارند و متناسب با این موضوع برداشت‌های کشاورزی در این دشت‌ها ممنوع شده است.

 

وی با تاکید بر این‌که باید منابع آب موجود را حفظ کنیم، تصریح کرد: با مسدود کردن چاه‌های غیرمجاز، نصب کنتورهای حجمی هوشمند، نظارت دقیق بر منابع و مصارف حوضه زاینده‌رود می‌توان از بدتر شدن وضعیت منابع آب‌های زیرزمینی جلوگیری کنیم.

 

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با بیان این‌که به دلیل برداشت‌های بی‌رویه از منابع آب‌های زیرزمینی شاهد فرونشست زمین در دشت‌های مهیار، دامنه و مناطقی از سمیرم هستیم، تاکید کرد: اگر فرایند برداشت بی‌رویه از منابع آب‌های زیرزمینی کنترل و جلوگیری نشود، طبیعتا فرونشست‌ها می‌تواند در دیگر دشت‌های استان اتفاق بیفتد.

 

وی با بیان این‌که تنها ورودی آب به حوضه آبخوان دشت اصفهان رودخانه زاینده‌رود است، گفت: وقتی آبی در رودخانه جاری نشود، به ‌طور قطع آبخوان‌ها تغذیه نمی‌شود و تا زمانی که برداشت‌ها از منابع آبی ادامه داشته باشد، نگرانی برای فرونشست زمین همچنان به جا خواهد بود.

 

ساسانی با اشاره به این‌که علاوه بر بحث‌های کمی آب‌های زیرزمینی، موضوع کیفیت این آب‌ها دارای اهمیت است، تاکید کرد: هر چه از میزان آب‌های زیرزمینی کاهش یابد بر کیفیت این آب‌ها تاثیر منفی خواهد گذاشت، با این‌حال هر آن‌چه شرکت آب و فاضلاب برداشت می‌کند مسائل بهداشتی آب را پیوسته کنترل می‌کند.

 ارسال در حدود 2 ماه قبل  ادامه مطلب »