آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
منطقه ۲ آماده مدیریت بارش های فصلی

تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۵

 

منطقه ۲ آماده مدیریت بارش های فصلی

 

۱۰ کانال روبسته با متراژ ۵۰ هزار مترطول نیز در محدوده منطقه ۲ وجود دارد که رسوب برداری ضایعات از آنها در قالب برنامه ای مستمر در دستور کار روزانه اداره مسیلها و قنوات منطقه ۲ قرار دارد.

Share/Save/Bookmark

آپلود سلام | معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه از آمادگی مدیریت شهری برای بحران های احتمالی در زمان بارش های فصلی و رفع نقاط آبگیر شناسایی شده در این منطقه خبرداد.

به گزارش  روابط عمومی شهرداری منطقه ۲، مهران جندقی با بیان این مطلب گفت: با توجه به نزدیک شدن فصل سرما و بارندگی و بارش نزولات احتمالی نامنظم آسمانی، تمهیدات لازم از سوی مدیریت شهری منطقه ۲ انجام شده است تا هدایت و حرکت آب های سطحی ناشی از بارندگی های فصلی در مسیر کانال های جمع آوری کننده به سرعت انجام شود.

جندقی با اشاره به اینکه پاکسازی و لایروبی مسیل ها و کانال های اصلی از مهمترین اقداماتی است که به صورت مستمر و منظم در حال اجراست، افزود: منطقه ۲ دارای ۶ مسیل و کانال اصلی است که در طول ماه یک بار لایروبی می شوند تا شاهد تجمع ضایعات و زباله های شهری در این مسیرهای مهم شهری نشویم.

وی لایروبی مداوم و طبق برنامه زمانبندی شده از۶ حوضچه اصلی رسوب گیر، ۱ تله آشغال گیر مکانیزه را از دیگر اقدامات مدیریت شهری برشمرد و ادامه داد: ۱۰ کانال روبسته با متراژ ۵۰ هزار مترطول نیز در محدوده منطقه ۲ وجود دارد که رسوب برداری ضایعات از  آنها در قالب برنامه ای مستمر در دستور کار روزانه اداره مسیلها و قنوات منطقه ۲ قرار دارد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اشاره به اینکه ارائه این خدمات شهرداری به منظور رفاه حال ساکنان منطقه انجام می‌شود، گفت: لايروبي و پاكسازي انهار به صورت روزانه و مستمر انجام مي شود تا بهداشت زيست محيطي ارتقا يابد و همكاري و مشاركت شهروندان ( عدم ريزش زباله در جوي ها و كانال ها ) در به حقيقت پيوستن اين امر تأثير بسزايي دارد.

وی ادامه داد: نیروهای اجرایی ادارات خدمات شهری منطقه نیز در آماده باش هستند تا در زمان وقوع بارندگی در نقاط حساس و محل هایی که احتمال آب گرفتگی و آب ماندگی دارند را رفع نمایند.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اشاره به اینکه نیازمند مشارکت شهروندان در خصوص عدم تخلیه زباله های شهری در انهار و کانال های عبوری هستیم، یادآور شد: با توجه به اینکه مدیریت شهری تمهیدات لازم را پیش بینی کرده است ولی همچنان از طریق سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ آماده دریافت نظرات و نقطه نظرات شهروندان است

 ارسال در حدود 4 ماه قبل  ادامه مطلب »