آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
دود حریق هورالعظیم به خوزستان سرایت کرده است

اسکان نيوز: علی بنی‌عگبه، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اهواز اظهار کرد: دود غلیظی از بامداد امروز اهواز را در برگرفته که بر اساس بررسی‌های میدانی و تصاویر ماهواره‌ای، این آلودگی ناشی از آتش سوزی در تالاب هورالعظیم است.

وی با اشاره به این‌که آتش‌سوزی در بخش عراقی این تالاب از یک هفته پیش آغاز شده، افزود: دود ناشی از آتش‌سوزی شهرهای مرزی خوزستان از جمله هویزه، سوسنگرد و رفیع را فراگرفته و تا اهواز را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

به گفته وی، با وزش باد غرب به شرق، دود به سمت اهواز جریان پیدا می‌کند.

بنی‌عگبه با بیان این‌که کانون حریق در بخش عراقی تالاب و خارج از دسترس است، گفت: با کنسولگری عراق، استانداری خوزستان و سازمان حفاظت محیط زیست در حال رایزنی برای استفاده از بالگرد آبپاش و خاموش کردن آتش هستیم.

دود غلیظ آتش‌سوزی هورالعظیم در حالی تا اهواز رسیده، که فاصله این تالاب تا اهواز مرکز استان خوزستان، بیش از یکصد کیلومتر است.

آتش‌سوزی در بخش عراقی تالاب هورالعظیم از حدود یک هفته پیش آغاز شده و بیش از هشت هزار هکتار از این تالاب را سوزانده است. این آتش سوزی ناشی از خشکی و بی آبی هورالعظیم در هفته‌های اخیر است. ۶۰۰ هکتار از بخش ایرانی هورالعظیم نیز در روزهای اخیر دچار آتش‌سوزی شده است.

به گفته مولا، معاون حفاظت محیط زیست خوزستان، در حال حاضر هیچ آبی وارد تالاب نمی‌شود.

او نسبت به مرگ و میر آبزیان نیز در اثر قطع حقابه تالاب هشدار داده است.

تالاب مرزی هورالعظیم با بیش از ۳۰۰ هزار هکتار مساحت، در جنوب غربی کشور قرار دارد که یک سوم آن در ایران و دو سوم در عراق است.

هورالعظیم آخرین بازمانده تالاب‌های بین‌النهرین است که از زمان خشک شدن به عنوان یکی از کانون‌های اصلی تولید گردوغبار معرفی شده است.

 ارسال در حدود 5 روز قبل  ادامه مطلب »