آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
تشریح اقدامات شهرداری در ایام محرم

تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۱

 

تشریح اقدامات شهرداری در ایام محرم

 

Share/Save/Bookmark

آپلود سلام | معاون خدمات شهری شهرداری تهران از اکران طرح های فرهنگی متناسب با ایام محرم بر روی ۲۷۰ بیلبورد،۱۸۶ عرشه پل، ۳۶۶ پرتابل، تهیه و توزیع ۴۵ تخته پرچم بزرگ و نصب ۱۲۶هزار متر ریسه پرچمی مشکی در سطح شهر تهران، پاکسازی، نظافت و رفت و روب اطراف هیئات، تکایا و مساجد به صورت مستمر و آماده‌باش سازمان آتش نشانی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد.

مجتبی یزدانی با اعلام این مطلب ضمن عرض تسلیت بمناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) به تشریح برنامه‌های این معاونت در ایام محرم پرداخت و گفت: فضاسازی و اکران طرح های فرهنگی و تبلیغات محیطی و سیاه پوش نمودن سطح شهر براساس طرح های سازمان زیباسازی طی برنامه‌ای مدون تا پایان ماه صفر و با همکاری مناطق ۲۲گانه انجام خواهد شد.

یزدانی در ادامه افزود: طرح‌های فرهنگی متناسب با ایام محرم بر روی ۲۷۰ بیلبورد، ۱۸۶ عرشه پل و ۳۶۶ پرتابل اکران شده است . همچنین۱۲۶هزار متر ریسه پرچمی مشکی در سطح شهر تهران نصب و ۴۵ تخته پرچم بزرگ نیز در مناطق توزیع شد.

وی در ادامه با اشاره به حذف زوائد فیزیکی معابرو پاکسازی جداره‌های شهری با اولویت مسیرهای منتهی به مساجد، هیئات مذهبی و تکایا و جایگاه های پخش نذورات در طول مسیر حرکت دسته جات عزاداری، گفت: رسیدگی ویژه به کلیه امور نظافتی با تاکید بر نظافت معابر و باغچه‌ها و مخازن مکانیزه پیرامون مساجد، هیئات مذهبی و تکایا و جایگاه‌های پخش نذورات بصورت ویژه در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی صورت گرفت.همچنین نظافت و پاکسازی، لایروبی و رسوب برداری انهار روباز و روبسته با تاکید بر محیط های پیرامونی اماکن مذهبی نیز از جمله مواردی است که در این ایام به شکل ویژه ای بدان پرداخته خواهد شد.

یزدانی در ادامه اظهار کرد: جانمایی مخازن ویژه پسـماند خشک و استقرار عوامل کارگری در مجاورت مسـاجد، تکایا، هیئت های مذهبی، جلب مشارکت شهروندان و مسئولین هیئات در حفظ و ارتقاء نگهداشت با تامین مخازن ویژه پسماند خشک، کیسه های بزرگ ویژه پسماند و پیام های آموزشی و بهره گیری از ظرفیت پیمانکاران تفکیک پسماندهای خشک در جمع آوری پسماندهای خشک خصوصا” ظروف یکبار مصرف از جمله اقدامات سازمان مدیریت پسماند با همکاری مناطق ۲۲گانه در این ایام بوده است.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه کلیه ایستگاه‌های سازمان آتش نشانی در این ایام و در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در آماده باش کامل بودند، اظهار کرد: اکیپ های عملیاتی این سازمان در این ایام خصوصا روزهای عاشورا و تاسوعا در نقاط حادثه خیز و کانون تجمع عزاداران حسینی و مسیرهای منتهی به مساجد، تکایا، هیئات مذهبی مستقر و در صورت نیاز به خدمات رسانی پرداختند.

وی اظهار کرد: بازدید و شناسایی کلیه مولفه های ایمنی با محوریت رفع مخاطرات و ناایمنی های داخل و پیرامون مساجد ، هیئات مذهبی و تکایا و جایگاه های پخش نذورات برای عزاداران در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، شناسایی داربست های ناایمن نصب شده هیئات مذهبی و تکایا و جایگاه‌های پخش نذورات در سطح معابر و پیگیری رفع مخاطرات برای عزاداران، ارتقاء سطح دانش ایمنی شهروندان با آموزش های مرتبط با این ایام و… از جمله اقدامات این سازمان در این ایام می باشد.

بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، یزدانی تصریح کرد: رسیدگی به باغچه و فضای سبز مجاور مساجد، هیئات مذهبی و تکایا و حسینیه ها،  آماده سازی، کنترل و رفع نواقص سرویس های بهداشتی عمومی در طول مسیر عزاداران حسینی، آماده سازی و کنترل سیستم های صوتی و اطلاع رسانی داخل بوستان ها، نمازخانه ها و محل های برپایی نماز جماعت در ظهر روز عاشورا و… نیز از جمله مواردی است که توسط سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران انجام شد.

 ارسال در حدود 3 ماه قبل  ادامه مطلب »