آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
محوطه اشکانی وستمین به سایت موزه تبدیل می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران:

محوطه اشکانی وستمین به سایت موزه تبدیل می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با بیان این‌که محوطه اشکانی وستمین ظرفیت نوظهور در حوزه گردشگری استان است گفت: تبدیل این محوطه به سایت موزه در حال پیگیری است.

سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷

ساعت ۱۴:۵۶

کد مطلب: ۱۳۰۵۰

Share
اسکان نيوز: سیف‌الله فرزانه، مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با بیان این‌که محوطه وسمین کیاسر یک ظرفیت گردشگری نوظهور مازندران در آینده نزدیک است، افزود: کاوش وستمین یکی از ماموریت‌های مهم میراث فرهنگی است که داده‌های تاریخی زیادی را در خصوص دوره اشکانی و تحولات منطقه در گذشته بیان خواهد کرد.

وی بابیان این‌که تبدیل این محوطه به سایت موزه در حال پیگیری است، بیان کرد: منطقه چهاردانگه یکی از مناطق خوش آب و‌های مازندران است که ظرفیت تبدیل شدن به منطقه گردشگرپذیر را دارد.

فرزانه در بازدید بافت قدیم شهر کیاسر با حضور شهردار کیاسر افزود: این منطقه ظرفیت بسیار خوبی در توسعه بوم گردی دارد و می‌تواند اقتصاد منطقه را متحول کند.

گفتی است محوطه اشکانی وستمی در۸۰ کیلومتری جنوب شهر ساری و ۹ کیلومتری جنوب شرقی شهر کیاسر قرار دارد و در واقع نام یک روستا است. نخستین فصل کاوش آن از سال ۹۴ همزمان با ثبت این محوطه باستانی در لیست آثار ملی کشور آغاز شد و هم اکنون نیز فصل سوم کاوش آن در حال انجام است.


 

 

 ارسال در حدود 5 ماه قبل  ادامه مطلب »