آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
سایه ورشکستگی بر سر شهرداری کرج/ حکایت جیب خالی و ۱۰۰۰میلیارد بدهی

سایه ورشکستگی بر سر شهرداری کرج/ حکایت جیب خالی و ۱۰۰۰میلیارد بدهی

میزان بدهی شهرداری کرج در حالی بیش از هزار میلیارد تومان اعلام می‌شود که به گفته رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورا اگر عقب‌ماندگی‌های مالی جبران نشود، با عدم نقدینگی مواجه می‌شوند.

سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷

ساعت ۱۵:۴۰

کد مطلب: ۱۳۰۵۳

Share

عباس زارع در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بدهی‌های کلان شهرداری کرج، اظهار کرد: مبلغ این بدهی بیش از یک هزار و صد میلیارد تومان است، نیمی از آن‌ بابت موقعیت بانکی است که شهرداری این کلان‌شهر از گذشته دارد و اگر این عقب‌ماندگی‌های مالی جبران نشود شهرداری کرج در کوتاه‌مدت با عدم نقدینگی مواجه خواهد شد.

وی ادامه داد: بر اساس آمار و ارقام موجود، شهرداری این شهر اضافه بر بدهی‌های بانکی مبلغ قابل‌توجهی هم بدهی به پیمانکاران و افرادی دارد که طرف قرارداد آن در امور مختلف اجرایی شهر هستند.

عضو شورای شهر کرج با اشاره به اینکه بخش عظیمی از بدهی‌های شهرداری کرج به دو سال آخر فعالیت دوره چهارم شورای اسلامی شهر معطوف می‌شود، افزود: در آن سال‌ها به دلیل بالا بودن حجم پروژه‌ها عمرانی، وام‌های سنگینی برای تأمین منابع این پروژه‌ها توسط شهرداری کرج اخذشده که نتیجه آن بالا رفتن سطح بدهی‌های این مجموعه است.

زارع با توضیح اینکه شهرداری کرج در سال‌های گذشته بابت دریافت مطالبات خود از بدهکاران کوتاهی کرده است؛ گفت: شهرداری این کلان‌شهر بالغ‌بر ۳۰۰ میلیارد تومان چک‌های برگشتی دارد که در عدم وصول این مطالبات سهل‌انگاری شده است و دلیل این کم‌کاری‌ها مشخص نیست.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر کرج بیان کرد: حدود یک هزار میلیارد تومان ماحصل اقداماتی ازجمله آرای کمیسیون ماده صد شهرداری کرج است که وصول آن می‌توانست کمک مؤثری در کاهش بدهی‌های آن مجموعه باشد اما این مهم محقق نشده است.

وی در مورد تحقق بودجه شهرداری کرج در سال جاری نیز گفت: در شرایط اقتصادی حال حاضر کشور که بر فعالیت تمامی دستگاه‌های مهم اجرایی اثر می‌گذارد، تحقق بودجه در شهرداری‌ها هم امری دشوار است اما فرصت‌های اقتصادی خوبی برای تأمین منابع و جذب سرمایه پیش روی شهرداری کرج وجود دارد.

عضو شورای شهر کرج در ادامه تأکید کرد: اگر در شهرداری کرج برنامه‌ریزی‌های کافی در دو حوزه وصول مطالبات و سرمایه‌گذاری پایه‌ریزی شود به پیشرفت‌های اقتصادی خوبی ازلحاظ تأمین منابع مالی دست می‌یابیم.

 

 

 ارسال در حدود 5 ماه قبل  ادامه مطلب »