آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
اختصاص رتبه برتر به موزه باستان شناسی اردبیل

از سوی سامان میراث فرهنگی کشور صورت گرفت

اختصاص رتبه برتر به موزه باستان شناسی اردبیل

مسئول موزه‌های استان اردبیل گفت: موزه باستان شناسی این استان به عنوان یکی از سه موزه برتر کشور انتخاب و از مسئول آن «امید یزدانی» تجلیل شد.

چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷

ساعت ۱۴:۱۱

کد مطلب: ۱۰۵۴۶

Share
اسکان نيوز: فردین عینی، مسئول موزه‌های استان اردبیل ظهر چهارشنبه با اعلام این خبر تصریح کرد:  این رتبه در پی ثبت و ساماندهی دو هزار قطعه شی و اموال تاریخی در سامانه اموال منقول تاریخی و فرهنگی سازمان میراث فرهنگی کشور به موزه باستان شناسی استان اختصاص یافت.

او افزود: مستندسازی ۸۹۲ سکه تاریخی و فرهنگی و آسیب شناسی ۹۰ مورد از اشیا و اموال منقول فرهنگی و تاریخی و همچنین حفاظت و معرفی مناسب اشیا از دلایل انتخاب موزه باستان شناسی استان اردبیل به عنوان یکی از سه موزه برتر کشور است.

مسئول موزه‌های استان تاکید کرد: تلاش مدیریت این موزه آقای امید یزدانی موجب شد تا وی به عنوان مدیر برتر و نمونه سال ۹۷ در سطح کشور انتخاب و در حضور رئیس سازمان، معاونت‌ها،  مدیرکل امور موزه‌ها، مدیر کل پایگاه جهانی و رئیس ایکوم مورد تقدیر قرار گرفت.

عینی تاکید کرد: استان اردبیل به پاس سابقه تاریخی و فرهنگی چند هزار ساله آثار متنوع  تاریخی دارد که گوشه‌ای از آن در موزه‌های این استان در معرض دید عموم است.

مرجع: میراث فرهنگی اردبیل

 ارسال در حدود 8 ماه قبل  ادامه مطلب »